• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ÇANKAYA / BEYTEPE İLKOKULU 1 / E SINIFI

SINIFIMIZIN SAYFASINA HOŞ GELDİNİZ

Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
ÖĞRETMENİMİZ
GÜNÜN ÇALIŞMALARI...
Okuma - anlama ile başladık güne. Dağıttığımız okuma metninin okunması ile başladık güne. Bir çok öğrencimin bu vesile okumasını da kontrol etmiş oldum. Çalışma kağıdımızın arka kısmında yer alan soruları yanıtladık hemen devamında. 
Türkçe kitabımızdan  ( ders kitabı ) sayfa 49'da yer alan " Ata'nın Yaşamı " başlıklı  okuma daha önce yapılmıştı. Ona atıfta bulunarak çalışmalar yaptık. Tahtaya yine bilgilendirme notları yazdık. Bir tık yine üstten verdik konumuzu. Hatta belkide siz velilerimizin dahi bir kısmınızın anımsayamadığı düzeyde üst bilgi de paylaşıldı. 

Kurtuluş Savaşımıza da bir parça nazirede bulunduk ve yine anımsamalar yaptık. Bütün bunlara vesile olan şey ise, Ankara'nın başkent oluşunun 100. yıl dönümü olmasıydı. 
Bugün ile ilgili olarak  da 6. ders saatinin başında mini bir program yapıldı. 
Biz daha öncesinde aktarımlar yapmıştık. Yine üst bilgi kapsamında daha önceki başkentlerimizi de kulak dolgunluğu olması amaçlı verdik. 
Akıllı tahta üzerinde günün önemini daha da pekiştirmesi hasabiyle bir kaç video izledik. 

Son kısımda ise Musatafa Kemal Atatürk'ün okuduğu okullar konusuna değindik ki biraz daha üzerinde duracağız. Yine önümüzdeki haftalarda Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamaları münasebetiyle de bu konuların üzerinde tekrar tekrar duracağız. 


  
148 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret277162
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.877228.9929
Euro31.134931.2597
Hava Durumu
Saat